خانه » اخبار روز » اخبار سیاسی » سخنرانی استاد حسن عباسی در دانشگاه امیر کبیر – کیک زردی که بنفش شد

اطلاعیه سایت

کانال تلگرامی استاد حسین خیراندیش
سخنرانی استاد حسن عباسی در دانشگاه امیر کبیر – کیک زردی که بنفش شد

سخنرانی استاد حسن عباسی در دانشگاه امیر کبیر – کیک زردی که بنفش شد

سخنرانی استاد حسن عباسی روز دوشنبه بیست و یکم فروردین سال 96 با موضوع:

 کیک زردی که بنفش در دانشگاه امیرکبیر

سخنرانی استاد حسن عباسی در دانشگاه امیر کبیر - کیک زردی که بنفش شد

سخنرانی استاد حسن عباسی در دانشگاه امیر کبیر – کیک زردی که بنفش شد

دعوای غرب و آمریکا با ایران

مساله تقابل غرب با ایران فراتر از حوزه هسته‌ای و مربوط به سه هزار سال است.

دعوای هسته‌ای با آمریکا و غرب بر سر تعداد سانتریفیوژ و یا درصد غنی‌سازی نیست بلکه به گفته وندی شرمن ما مشکلمان با ایرانی‌ها با ژن ایرانی است. زیرا در واقع در این ژن نوعی هویت استقلال،‌خودباوری و بنیادی پولادین است.

امروز در بخش موشکی، انرژی اتمی و حوزه اسلامی دارای نقطه قدرت هستیم و غرب و امریکا نیز به آنجا فشار می‌آورد تا آن را فرسایش دهد. این استراتژی است که آمریکا علیه قدرت‌های روبروی خود به کار می‌برد. یک جنگ سرد تکنولوژیک بین غرب و ایران شروع شده است.

سراب رفع تحریم 

ما پای میز مذاکره، انرژی هسته‌ای خود را دادیم و سیطره هسته‌ای آمریکا را پذیرفتیم اینکه می‌گویند ما هسته‌ای را دادیم تا بحث اقتصادی مردم خوب شود و بازی برد برد باشد درست نیست. تحریم‌های اقتصادی حذف نشده است. اینکه می‌گویند برجام باران رحمتی است که بعضی نمی‌بینند آیا منظور از بعضی، همین ۸۰ میلیون نفر جمعیت ایران است؟

قرار این بود که در برجام تحریم‌ها رفع شود. شما که عینک مخصوص دارید و نتایج برجام را می‌بینید لطف کنید به دانشگاه‌ها بیایید و در مورد تحریم ایسا توضیح دهید.

چند سال گذشته که یک هواپیمایی ایران ۱۴۰ که تولید خودمان است سقوط کرد عده‌ای فریاد زدند که ایرانی‌ها باید هواپیمای بهتری سوار شوند اما این درحالی است که ایرباس مالزی طوری سقوط کرد که از صفحه رادار گم شد و هیچ اثری از آن باقی نماند.

وقتی ما قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری با ایرباس فرانسه می‌بندیم درنهایت ۱۰۰ هواپیما به ما می‌دهند اما ۱۰ سال دیگر ما نمی‌توانیم هواپیمایی تولید کنیم و به فکر تکنولوژی هواپیماسازی باشیم لذا دانشجوی ما مجبور است برود در همان ایرباس کار کند. وقتی هواپیما داریم دانشجوی هوافضای ما کجا کار داشته باشد. وقتی دهها مدل خودرو، تکنولوژی کشاورزی وIT  وارد می‌کنیم امکانی برای شغل دانشجو ایجاد نمی‌شود.

اشتباه از سال ۸۰ و مجمع تشخیص مصلحت نظام برای اقتصاد درهای باز شروع شد. جذب سرمایه خارجی، جذب تکنولوژی ارزان، ساخت با کارگر ارزان و غیرمتخصص و صادرات انبوه از تفکرات این اقتصاد بود. این سیاست در مجمع تشخیص مصلحت نظام مطالعه شد و چندین کتاب درمورد آن نوشته شد. رئیس جمهور فعلی برای یکی از آن کتاب‌ها به نام چین نو مقدمه هم نوشت.

بعد از آن‌ به دنبال سیاست درهای باز مدل تایلند رفتند. ما را در پست‌ترین مدل ارتباط با این کشور هل دادند. از سیاست‌ درهای باز چین ما را به سیاست درهای باز تایلند رساندند.

سیاست درهای باز توسط مجمع تشخیص و دولت پیگیری شد در صورتی که امروز کشور انگلیس، فرانسه و ایالت متحده به سمت درهای بسته می‌روند. انگلیس از اتحادیه اروپا بیرون رفت چون نمی‌خواهد بار یونان، مجارستان و پرتغال را برعهده گیرد.

امروز به شهادت آمار و ارقام وضعیت بیکاری و اشتغال مهمترین دغدغه مردم است. یک نفر در این مملکت آمار برجام را می‌بیند اما بقیه آن را نمی‌بینند هر روز یک گوشه در کشور بیکار می‌شوند.

امروز در جهان مشکل اشتغال پدیده‌ای به نام جنگ ارزی را رقم زده است اگر شغلی در ایران ایجاد کنیم شغلی در یک کشور دیگر  از بین خواهد رفت. به تعبیر آیت‌‌الله جوادی آملی ستون فقرات ملت، نظام مالی است.

استاد حسن عباسی: امروز که جوانان ما در سوریه شهید شدند و چند هزار جوان ما برای اعزام به جبهه‌های انقلابی ثبت‌نام کردند نگران تهدید نظامی دشمن نیستیم اما نگران سایه جنگ ارزی هستیم. تمام مراجع مطلق می‌گویند سیستم مالی ما ربوی است برای تذکر این بزرگان باید در آخرت پاسخگو باشیم. امروز نگرانی و مصیبت در جهان، مساله ربا است.

وقتی اسم قاسم سلیمانی را می‌شنویم این نام تنها یک اسم نیست بلکه یک جریان انقلابی است و لشکر فاطمیون افغانستان، زینبیون پاکستان و حیدریون عراق است.

وظیفه دولت رفع سایه جنگ نیست بلکه طبق قانون اساسی این مساله با رهبری است دولت با گفتن این مساله که ما با برجام سایه جنگ را دور می‌کنیم جک نگوید وظیفه شما زدودن سایه جنگ ارزی یعنی ایجاد اشتغال است.

استاد حسن عباسی دانشگاه امیر کبیر – منافقین و اعدام های سال 67

بعضی از جریان ضد انقلاب می‌گویند چرا سال ۶۷ اعدام می‌کردند آیا نباید امثال ریگی که بیش از ۴۰۰ نفر را کشت اعدام کرد. دوست داشتید شما هم در همان اتوبوسی بودید که جلوی دوربین سر مردم را بریدند. اینطور جلو برود ۳۰ سال دیگر می‌گویند آن خلبانی که ریگی را از آسمان به زمین آورد و آن نیروی وزارت اطلاعات و آن قاضی و دادستان را باید بگیریم و اعدام کنیم که چرا این کار را کردند جریان ضد انقلاب این است. امروز نیت دشمن این است که هر کسی که ۳۰ سال پیش با منافقین جنگ کرده مواخذه شود.

امام درمورد آیت‌الله منتظری از لفظ شیخ ساده‌لوح استفاده کرد، ما در دفاع مقدس به خاطر یک لحظه ایستادگی و برای یک لحظه مبارزه با تروریستها نادم و پشیمان نیستیم. جریان مسعود رجوی و چریک‌های فدایی بودند که به نیابت از صدام مردم را در جنوب کشور قتل عام کردند ما جایی شرمنده هستیم که زندگی اقتصادی خوبی ایجاد نکردیم.

اصلح در جمهوری اسلامی کسی است که بداند با نظام جمهوری اسلامی روبروست. او دیگر یک فرد نیست، یک مدیر است که عرق فکری ریخته و طرح و برنامه تولید کرده و آن را آشکارا در وب سایت خود منتشر کرده است. پس همراه طرح‌ها و افراد و گروه‌های خود به صحنه می‌آید. هیچ‌ یک فردی که بتواند معجزه کرده و مشکلات جامعه را حل کند، وجود ندارد. اگر بگوییم فعلاً غرب‌_گراها و کدخداها کنار بروند و ما سر کار بیاییم، بعد معلوم می‌کنیم که چه باید کرد؛ در این صورت کسی که از ولایت، بسیج، روحانیت، خانواده شهدا، انقلابی‌گری، مبارزه با غرب‌گراها و… هزینه کرده و دست‌خالی رأی بیاورد، تبعات بسیار بدتری به همراه خواهد داشت. از یک سوراخ، چند بار باید گزیده شویم؟ اگر پس از 38 سال مجدداً به سراغ چهره‌ها برویم، چهار سال بعد، در همین نقطه هستیم.

استاد حسن عباسی دانشگاه امیر کبیر

کانال تلگرامی استاد حسن عباسی:
کانال تلگرام استاد حسن عباسی
https://t.me/dr_abbasi

 

منبع: خبرگزاری فارس

سخنرانی استاد حسن عباسی در دانشگاه امیر کبیر – کیک زردی که بنفش شد
4.50/55
امتیاز 4.50 ( 8 رای )
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز