خانه » اخبار روز » اخبار سیاسی » تحلیل استاد حسن عباسی درباره آینده احزاب بعد از هاشمی رفسنجانی

اطلاعیه سایت

کانال تلگرامی استاد حسین خیراندیش
تحلیل استاد حسن عباسی درباره آینده احزاب بعد از هاشمی رفسنجانی

تحلیل استاد حسن عباسی درباره آینده احزاب بعد از هاشمی رفسنجانی

نقش بی بدیل مرحوم هاشمی رفسنجانی

خدا رحمت کند آیت الله هاشمی رفسنجانی را نقشی که ایشان قبل از انقلاب داشتند و نقش ایشان در انقلاب تا دفاع مقدس داشتند و نقشی که ایشان بعد از رحلت امام با حضرت آقا داشتند برای تثبیت شرایط انقلاب و نهایتا در مسئولیت ها و مجمع تشخیص مصلحت نظام داشتند این نقش قطعا نقش بی بدیلی است.

اختلاف نظرها که بین جناحها گروهها و جریانات بوده این اختلاف نظرها برمی گردد به قوه اجتهاد افراد که طبیعی است اختلافاتی وجود داشته است اما هیچ کدام از اینها مانع از این نیست که این نکته را در نظر بگیریم که نقش مرحوم آقای هاشمی نقش بی بدیلی در عصر انقلاب و بعد از انقلاب داشته تا امروز و قطعا قضاوت تاریخ درمورد ایشان قضاوتی است منصفانه از این حیث.

تحلیل استاد حسن عباسی درباره آینده احزاب بعد از هاشمی رفسنجانی

تحلیل استاد حسن عباسی درباره آینده احزاب بعد از هاشمی رفسنجانی

امیدواریم که در آخرت هم مرحوم هاشمی رفسنجانی بابت زحماتی که در این قضیه کشیده اند در کنار امام راحل مزد خودشان را دریافت کنند.

اما ساختار و صف بندی جناحهای سیاسی کشور با توجه رحلت ایشان نمیتواند اتفاق خاصی را رقم بزند چون حتی ایشان در زمان حیات هم سعی نمی کردند خارج از مدار رهبر انقلاب عمل کنند. یعنی مرحوم هاشمی رفسنجانی از نظام بیرون نرفته بود که بخواهد عضوی خارج از نظام شکل گرفته باشد که در فقدان ایشان بخواهد کاری انجام شود. همه این فعل و انفعالات درون خانوانده نظام بوده است

ایشان هم به عنوان شخصی با اختلاف سلیقه های گوناگون درون نظام و زیر چتر و سایه ولی امر مسلمین جهان این سازو کار را رقم زده است و جناحهای منصوب به مرحوم هاشمی رفسنجانی هم مادامی که درون خیمه نظام در آرایش سیاسی کلی، معتقد به قانون اصل ولایت فقیه، چهار چوب ها، ضوابط و این سازو کارها باشند مشکلی خاصی ندارند.

خلاء بزرگ برای کشور و منطقه

خلاء ایشان نه تنها برای یک جناح سیاسی بلکه برای کل کشور مشهود خواهد بود، به قول یک خبرگزاری خارجی خلاء آیت الله هاشمی برای کل منطقه مشهود است، به طوری که انگار یک وزنه تعادل از منطقه حذف شده است.

در اینجا باید به چند نکته توجه کرد که قدرت لابی گری آقای هاشمی رفسنجانی را کسی ندارد و این میتواند موضع جناح مربوطه را تضعیف کند ولی مادامی که این جناح بر اصول انقلاب حرکت می کند همانطور که حضرت آقا به طور منصفانه همه جناح ها را زیر چتر خودشان داشتند.

یکی از ظلم هایی که به حضرت آقا طی این سالیان رواداشته شده است کسی دقت نکرده آرایشی که در مجمع تشخیص مصلحت نظام داده اند چگونه بوده است، ایشان مراقب بوده است با وسواس که همه احزاب سیاسی در مجمع تشخیص مصلحت نظام نماینده داشته باشند.

یعنی اگر همه دوره های مجمع تشخیص مصلحت نظام که زیر نظر مرحوم هاشمی رفسنجانی اداره می شده زیر نظرداشته باشیم، می بینیم افرادی که چینش شده اند از همه گروهها بوده اند. امروز کسی نمی تواند ادعا داشته باشد که ما در مجمع تشخیص مصلحت نظام نماینده نداشته ایم .

امروز اگر جناحی احساس می کند که بزرگش رفته است در واقع آن بزرگ برای همه قابل احترام بوده است با وجود همه اختلاف نظر ها.

پس احترام همه کسانی که آن روز در شورای انقلاب بوده اند برای ما واجب است.

فیلم سخنرانی استاد حسن عباسی درباره آینده احزاب و جریانات سیاسی بعداز رحت آیت الله هاشمی رفسنجانی:

سایت خبری سورنا نیوز

تحلیل استاد حسن عباسی درباره آینده احزاب بعد از هاشمی رفسنجانی
2.60/55
امتیاز 2.60 ( 5 رای )

تاکنون 8 نظر ثبت شده است.

 1. جناب آقای دکتر عباسی آیا این رسم جوانمردیه که آقای هاشمی رو در زمان حیاتشون سر فتنه و برانداز معرفی کنید و بعد از مرگشون تحسین کنید؟ به قول آیت اله فاطمی نیا ما تو ایران نه زنده ی خوب داریم و نه مرده ی بد!!! در عجبم از شما که خودتون رو در مسیر حقه ی سیدالشهدا ع معرفی می کنین!!! این چرخیدن 180 درجه ای فقط معرف شما و شخصیت شماست که مورد قضاوت همه است. آقای هاشمی خوب یا بد اگر بود به قول سردار سلیمانی از اول تا آخر یک طور بود. شما چطور؟!!! متأسفانه می دونم که این نظر پخش نمیشه ولی ای کاش توسط آقای عباسی خونده بشه تا ایشون در محضر خدا این قدر آبروبری نکنن!!!

  • اگر دقت کنید به صحبت های استاد حسن عباسی می بینید که نظر مثبت ایشان به زمان قبل از انقلاب و بعد از انقلاب تا رحلت امام (ره) بر میگرده و به صورت مفهومی بیان کردن که ایشان در مواردی خلاف نظر رهبری عمل کردن و مورد نقد هستند.
   همه موافق این هستن که مرحوم هاشمی برای انقلاب زحمت کشیده ولی در ادامه با آرمان های انقلاب زاویه پیدا کرده

  • حرف سردار سلیمانی برای شما سنده یا پیام رهبر انقلاب؟

 2. درود بر دکتر عباسی

  • باسلام.حرف سردارسلیمانی درتأییدپیام وبیانات رهبرمعظم انقلاب(دامة برکاته)است وهیچ منافاتی بابیانات ایشان ندارد،بلکه بایدافرادجامعه بادقت نظر وتدبردرکلام رهبری(دامة برکاته)به نزدیکی نظرات سردارباایشان برسند.

 3. سلام دوست عزیز سخنرانی هارو صوتشم بزار کار خاصیم نداره خیلیم راحته اینطوری واسه همه بهتره واسه سایتتم بهتره ممنون

 4. درود بر این مرد بزرگ

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز